We Love Born2be

Якою була мода 1960-х? Стилізації, які повернулися в цьому році – тобі обов’язково потрібно з ними познайомитися

Одрі Хепберн, Жаклін Кеннеді і Барбара Стрейзанд – це лише деякі з ікон стилю, які задавали тенденції 1960-х років. В сучасний світ моди з шиком повертається мода 60-х і дизайнери втілюють в своїх колекціях ідеї, створені кілька десятиліть тому. Який був одяг 1960-х років в жіночій і чоловічій формі і які тренди займали тоді найвищі рейтинги? Радимо!

Коротко про стиль 1960-х – що було в моді 60 років тому?

1960-ті роки були початком багатьох субкультур і одночасно нових стилів одягу. Саме тоді в моді були стилі, які пізніше використовували скінхеди. Одним з таких трендів стали зелені куртки-парки з нашивками на спині. Молоді люди 60-х любили кричущі, яскраві кольори і не боялися виділитися з натовпу. Кінець 1960-х також став періодом розквіту стилю хіпі. Їхніх представників називали дітьми квітів, а в наряді хіпі не обійшлося без бахроми, етнічних візерунків і, звичайно ж, квіткових мотивів. Жінки носили повітряні максі-сукні з пастельними квітами, бандани, а також окуляри-авіатори. Чоловіки вибирали лляні, візерункові сорочки і кросівки на товстій підошві.

У матеріалах переважали синтетичні тканини – поліестер, нейлон і спандекс. Ці матеріали були тоді легкодоступними і дешевими, тому їх виробництво почалося в масовому порядку. 1960-ті роки були часом плащів-болонья і шуб з штучного хутра або овчини. На вулицях тріумфували комбінезони, як в жіночому, так і в чоловічому варіантах. Вони були доступні у всіх кольорах – від класичних однотонних до візерункових і еклектичних. Серед принтів переважав горошок, який сьогодні можна зустріти буквально в будь-якому вигляді. Жіночий костюм, спідниця, піджак або елегантні штани в горошок – must have модниць 2021 року!

1960-ті – жіночий одяг

Друга хвиля фемінізму справила величезний вплив на розвиток жіночої моди 1960-х років. Дівчата підкреслювали незалежність, готовність змінюватися і проявляли свою індивідуальність. Ікони стилю, навпаки, перестали підкреслювати жіночні форми. Переважали чоловічі фасони, вільний крій і туфлі на плоскій підошві. Плащі з болонєвої тканини були справжніми хітами, які сьогодні також тріумфально виходять на вулицю, хоча і в дещо більш сучасному виконанні. Лінія талії була прихованою, а силуету надавали чоловічі форми. Але це ще не все – нарешті жінки почали носити штани, що стало справжньою революцією в жіночій моді. Джинси класичного крою або штани-капрі, що досягають ікри чи щиколотки, були популяризовані Одрі Хепберн. В середині 1960-х на зміну їм прийшли брюки-кльош, які сьогодні є однією з наймодніших моделей! Розкльошені штанини швидко отримали значну кількість шанувальників. Сьогодні можна зустріти такі моделі в різних варіантах – штани-палаццо, буткут, кюлоти або шведи.

Однак це не означає, що дівчата відмовлялися від одягу чуттєвого і витонченого крою. Адже символ 60-х – маленька чорна сукня – модель, яка просто повинна бути в гардеробі кожної сучасної жінки. Дякуючи великій Коко Шанель, як і Одрі Хепберн, маленька чорна сукня швидко стала квінтесенцією невимушеної елегантності та шику. До моди підійшли сміливіше, а міні-спідниці, популяризовані в основному поп-культурою і кінематографом, стали абсолютним хітом. Це перестало викликати суперечки, а почалося – захоплення. Бріжит Бардо, французька модель і актриса, любила прозорі топи і ефектні шарфи-боа. Саме завдяки їй був створений знаменитий – і ультрамодний в 2020 році – бюстгальтер-балконет.

Стилі 60-х – ефектні зачіски і аксесуари!

Зачіски цієї епохи – це найрізноманітніші стилі. Деякі жінки вибирали ефектні вулики, тобто волосся, зав’язане високо на маківці, з розпущеними пасмами, падаючими ззаду. Зачіска нагадувала вулик, звідси і назва. Прихильників більш коротких стрижок надихнули Твіггі і Міа Ферроу, які не побоялися вийти за рамки канону. Вони сміливо стригли волосся прямо у голови, підкреслюючи незалежність і створюючи раніше невідомий тренд. Жінки, які любили стиль дітей-квітів, віддавали перевагу прямому розпущеному волоссю, прикрашеному тонкими плетеними шарфами. Жаклін Кеннеді, з іншого боку, створила моду на плоский капелюх, який швидко став одним з найбажаніших жіночих аксесуарів. Типові чоловічі зачіски 60-х – пряме або злегка хвилясте волосся до плечей, найчастіше з чубом.

У гардеробі модниць 60-х не могло не вистачати модних аксесуарів. Що стосується ювелірних виробів, тріумфом стали довгі звисаючі сережки геометричної форми, зазвичай зроблені із золота і ультрамодних – також сьогодні – перлів. Високий попит мали всі яскраві колористичні рішення, як і модні намиста з квітами. З сумочок жінки вибрали квадратні пластикові моделі зі зручною подвійною ручкою зверху. Модними пропозиціями були також сумки листоношки, скриньки і клатчі. Ці фасони і раніше залишаються в каноні, і з ними легко створити унікальний образ – не тільки в ретро-стилі!

Чоловічі стилі 60-х років

Квінтесенція чоловічої моди 1960-х – штани чінос – ті самі, які стали невід’ємною частиною сучасного чоловічого гардеробу. Дуже популярними були штани кольору хакі. Чоловіки їх поєднували зі смугастою сорочкою або футболкою-поло, жилетами-светрами і куртками Харрінгтон. Це легка куртка до пояса, зроблена в основному з комбінації бавовни, вовни і поліестеру. У взутті переважали лофери, а також культові кросівки на більш товстій підошві. В кінці 1960-х іконою чоловічого стилю був Брайан Стоунз, гітарист Rolling Stones. Він носив, серед іншого, оксамитові костюми, широкі брючні ремені, краватки, шкіряні черевики, сорочки зі складками і куртки з круглим вирізом з коміром.

У 1960-ті роки головним джерелом натхнення був одяг серферів і учасників групи «Бітлз». Грізери, в основному чоловіки, народжені після Другої світової війни, також відігравали важливу роль в моді. Розчаровані поп-культурою того часу, вони висловили свою незалежність через бунт. Вони носили темно-сині джинси – часто закатували штанини – з шкіряними черевиками. Їх відмінною рисою також були джинсові і байкерські куртки, тобто одяг, який з задоволенням носять сучасні модники!

1960-ті давно пройшли, але їх чарівність і пам’ять про головні ікони стилю все ще живі. Особливо це помітно на подіумах, де культові тенденції поєднуються з сучасними. Сьогодні величезним попитом користується культова маленька чорна сукня, а в 2020 році повернулися принти в горошок і чоловічі фасони одягу, і немає ніяких ознак того, що вони скоро підуть з трендів. Так що не бійся експериментувати з модою і включай натхнення 60-річної давності в свої повсякденні і вечірні наряди!

Нові дописи