We Love Born2be

Як одягнутися на співбесіду чоловікові? Костюм – єдиний варіант?

Під час співбесіди від кандидата в першу чергу потрібна презентабельність. Враження, яке ти зробиш, має величезний вплив на те, візьмуть тебе чи ні. Мова йде не тільки про зрозуміле, правильно оформлене резюме, а й про одяг для співбесіди. Пам’ятай, що зовнішній вигляд багато в чому визначає, як тебе приймуть. Якщо хочеш показати свій професіоналізм, впевненість в собі і набуті навички, підкресли свої достоїнства одягом! Як одягатися на співбесіду? Чи обов’язково чоловікові носити костюм, а може достатньо буде класичної сорочки непідвласного часу відтінку? Ознайомся з порадами, які допоможуть тобі справити хороше враження на рекрутерів!

Чоловічий дрес-код – співбесіда та правила, які його регулюють

Співбесіда – це, безумовно, офіційна ситуація, що вимагає відповідної підготовки – як зі сторони роботодавця, так і зі сторони потенційного співробітника. До ділової зустрічі слід готуватися не тільки емоційно, також варто потурбуватися про естетику свого одягу, щоб представити себе як можна більш сприятливо. Поради, які ми збираємося тобі дати, також стануть у нагоді під час інших офіційних зустрічей, наприклад, коли ти будеш говорити про аванс або підвищення. Адже в таких ситуаціях теж треба показати клас і захищатися не тільки знаннями, а й одягом. Пам’ятай, що твоя стилізація повинна бути опрацьована до дрібниць. Так що потурбуйся не тільки про основу – елегантний костюм або поєднання сорочки з брюками – але і про аксесуари, і зачіску. Ти також можеш поліпшити свій образ парфумом перед виходом на вулицю, але уникай важких мускусних ароматів, які будуть придушувати всю стилізацію. Зрештою, іноді саме простота визначає хороший стиль.

Незалежно від того, який наряд ти в кінцевому підсумку вибереш, він повинен бути бездоганним. Звертай на це увагу не тільки, коли претендуєш на високу посаду, наприклад, керівника відділу. При проходженні співбесіди на роботу на молодшу посаду застосовуються ті ж правила. Акуратна, добре випрасувана і, перш за все, бездоганно чиста сорочка абсолютно необхідна, без винятків. Пам’ятай, що фахівці з персоналу звертають увагу на деталі. Якщо підбереш елегантне вбрання і будеш стежити за тим, щоб воно виглядало бездоганно, це сигнал про те, що ти також станеш старанним і вірним співробітником. Найкраще заздалегідь підготувати свій костюм до співбесіди, встати вранці і переконатися, що кожен елемент сорочки точно вигладжений, а на брюках немає плям. Знання того, що ти виглядаєш професійно, підвищить твою впевненість в собі, завдяки чому ти зробиш ще краще враження на свого потенційного роботодавця.

Яка сорочка стане кращим вибором для інтерв’ю?

На співбесіду прийнято ходити в білій чоловічій сорочці. Звичайно, ніщо не заважає тобі вибрати цю культову модель, особливо якщо ти аплікуєшся на високу посаду. Однак іноді варто порушити традицію і ввести в свій образ трохи інший колір. Ідеально підійде блакитна чоловіча сорочка елегантного мінімалістичного крою. Чим менше прикрас і деталей, тим краще. Тобі цікаво, чому цей колір буде ідеальним? Фахівці з іміджу вже давно довели, що блакитний колір викликає довіру і змушує співрозмовників сприймати нас як компетентних і гідних тої чи іншої посади. Більш того, в компанії блакитного кольору практично кожне обличчя здається яскравим і енергійним – така сорочка прикрасить твій образ і відверне від будь-яких ознак недосипання, втоми або стресу.

Деякі чоловіки розглядають також чорну сорочку для інтерв’ю. Багато що залежить від компанії, в яку ти звертаєшся, і від переважаючого в ній дрес-коду. В даний час більшість відділів не вимагає строгих правил, яких потрібно дотримуватися під час співбесіди. Якщо ти впевнений, що в цій компанії у тебе багато свободи, коли справа стосується одягу, використовуй це під час зустрічі! Одягни чорну сорочку і штани або класичні джинси, але важливо, щоб вони були класичного крою. Вільні моделі або джоггери, які вже вписалися в спортивний стиль, тобі не знадобляться. Менш офіційний одяг, безумовно, підійде, якщо ти претендуєш на творчу посаду, наприклад, графічного дизайнера. В аналогічних галузях – і, наприклад, в стартапах – важлива неупередженість, голова, повна ідей, і гнучкість – легко можеш підкреслити цей підхід до життя за допомогою свого одягу. Джинси для співбесіди з якісного деніму з мінімалістичним декором – стильне і елегантне рішення, яке сподобається кожному шанувальнику стилю smart casual. Ти не зробиш помилки, якщо одягнеш до них елегантну сорочку, заправлену в штани. Додай сюди ж шкіряний ремінь чорного або коричневого відтінку – найкраще вибрати модель з матовим покриттям, яке підкреслить діловий характер твоєї стилістики.

Яка краватка для інтерв’ю стане кращим вибором?

У деяких співбесід є свої правила. У деяких випадках тобі просто потрібно прийти в ділових брюках і сорочці і вибрати до цього відповідну краватку. Хоча для менш формальних зустрічей цей аксесуар не обов’язковий, вибираючи діловий костюм, варто все ж додати до нього краватку. Це особливо важливо у випадку керівних або управлінських посад, коли потрібно довести повний професіоналізм не тільки з точки зору навичок і компетенцій. Одягни краватку до формального костюма і зроби враження на майбутнього роботодавця! Яку модель варто вибрати, щоб уникнути модної помилки і показати рекрутерам, що ти розбираєшся в моді? Що потрібно пам’ятати і чого слід уникати?

Краватка на співбесіду – це перш за все питання кольору. Основне правило – вибирати краватку темніше сорочки, щоб аксесуар трохи виділявся на матеріалі твого верху. Тому, якщо вибираєш сорочку блакитного відтінку – як ми вже згадували, що вселяє впевненість – і хочеш додати до стилізації краватку, зроби ставку на темно-синій аксесуар. Уникай яскравого кобальтового і синього, які підійдуть для менш формальних ситуацій. Також буде поганою ідеєю вибрати, наприклад, червону або зелену краватку – така інтенсивна гра кольорів може відволікти працедавця і представити тебе в дуже несприятливому світлі. Любителям елегантних чоловічих годинників рекомендуємо вибирати годинник під колір краватки або ж зробити ставку на позачасовий варіант – годинник сріблястого кольору.

Співбесіда без костюма – так чи ні?

Під час деяких ділових зустрічей ти зробиш краще враження, якщо відмовишся від класичного костюма. Пам’ятай, що в багатьох компаніях під час співбесіди буде вітатися більш вільний стиль. В такому випадку вибери класичну сорочку – переконайся, що у неї простий крій, без контрастних швів або принтів. Додай до неї штани з матеріалу універсального кольору, наприклад, чорного або темно-синього. Кращим вибором стануть, безумовно, штани чінос, тобто тканинні моделі з характерними кишенями спереду і їх імітацією ззаду. Влітку можна обійтися без верхнього одягу, але в більш холодні дні не забудь про елегантний піджак однотонного забарвлення.

Взимку і в перехідні сезони незамінним буде добре скроєне чоловіче пальто, застебнуте на два ряди ґудзиків, витримане в елегантній естетиці. Якщо ти не є шанувальником цього виду одягу і характер твоєї співбесіди буде не надто офіційним, вибери чоловічу куртку простого класичного крою. Використовуй також елегантний шарф і шкіряні рукавички, які додадуть класу твоєму образу. Взуття надзвичайно важливе, хоча чоловіки часто його не помічають. Якщо вибереш костюм, зроби ставку на чоловічі туфлі з круглим носком зі шкіри або замші. У стилях smart casual вітається менш формальне взуття, наприклад, напівчеревики злегка спортивного фасону. Однак уникай кросівок на товстій підошві, якщо тільки твій роботодавець не дав зрозуміти, що вони не заперечують проти джинсів, кросівок або футболок з повсякденним принтом. Тоді варто врахувати це при складанні наряду – ти покажеш рекрутерам, що дбаєш про те, щоб пристосуватися до компанії і що умови, які в ній переважають, ідеально тобі підходять.

Співбесіда – ідеальна можливість показати свої кращі сторони і довести, що ти чудово підходиш для цієї посади. Під час зустрічі варто потурбуватися не тільки про те, щоб правильно представити свої переваги і досвід, але також про мову тіла, контроль жестів і, звичайно ж, про одяг. Варто адаптувати його не тільки до випадку, а й до компанії, в яку ти звертаєшся!

Нові дописи